Vi trenger folk som ønsker å bidra til å gjøre verden til et litt bedre sted. For å kunne klare det må vi samarbeide, men noen må gå foran.
Er du med? Det starter nemlig med deg!
Barnehagesjef Hilde Ersvær har involvert hele 1500 barn og nesten 300 ansatte i internasjonalt samarbeid. Hun anbefaler flere å søke Erasmus+ for å utvikle norske barnehager.
Er du leder for en barnehage? Visste du at Erasmus+ har utrolig mange muligheter for dine ansatte, barna og utviklingsarbeidet i barnehagen?
Walking Football League er et europeisk samarbeid med støtte fra Erasmus+ Idrett. Partnerne har fått hele 400.000 euro (4 millioner kroner) i støtte over tre år (2021-2023). Det overordnede målet er å øke deltakelse i fysisk aktivitet for personer over 50 år gjennom gåfotball.
Hvert år sender Marte Lundberg elever og lærere fra Lofoten ut i Europa, finansiert av Erasmus+. Opplevelsene endrer både elevene, lærerne og skolen. – Det er veldig gøy å se den utviklingsreisen de har.
Bruk av roboter og animasjonsfilmer gjør det enklere for alle barna i Solheimslien barnehage å bli inkludert i lek og andre aktiviteter – uavhengig av språk. Barnehagelærer Mariell Wilhelmsen Vågen takker Erasmus+ for muligheten personalet har fått til å øke sin digitale kompetanse.
– Når jeg snakker med lærere og ledere som leter etter måter å utvikle skolen på, anbefaler jeg alltid Erasmus+, sier Wayne Kelly, lærer ved Folkeuniversitetet.
Det fantes ikke pensum eller undervisningsopplegg på Mikhail Fominykh sitt fagfelt. Med støtte fra Erasmus+ utviklet NTNU-forskeren kurs og skrev læreboka som manglet selv.